Żarnowiec 2.04.04

    Trasa rajdu wyniosła 20km i przebiegała przez Polankę i Zręcin. Uczestnicy wycieczki mieli okazję do zwiedzania zabytkowego dworku z XVIII-XIX w.  w którym obecnie znajduje się muzeum biograficzne Marii Konopnickiej.                      

 

                                                         Rymanów Zdrój 16.04.04

    Trasa rajdu przebiegała przez Targowiska, Widacz i Wróblik Szlachecki. W obie strony przejechaliśmy pokonując 42km Cel wyjazdu to uzdrowisko położone w dolinie rzeki Tabor w otoczeniu pięknych gór. W uzdrowisku można skosztować wód mineralnych z których najbardziej znane to "Tytus", "Klaudia" i "Celestyna".

 

                                                                     "Królewska Góra" 23.04.04

    Rajd został zorganizowany przez PTTK Krosno w celu odnowienia zapomnianych cmentarzy w okolicach Krosna. Trasa rajdu przebiegała przez Odrzykoń, Królewską Górę, Węglówkę, Suchą Górę i Korczynę. Uczestnicy rajdu przejechali 30km w ciężkich, górzystych warunkach.

 

                                                                            Blizne 15.05.04

    Rajd ten miał na celu zwiedzenie zabytkowego kościółka w Bliznem. Nieliczna grupa koła rowerowego przejechała 60km przez Wole Jasienicką, Blizne, Kombornie i Korczynę.

 

                                                                               Bóbrka 21.05.04

    Ostatni rajd roku szkolnego 03/04 odbył się w piękny upalny majowy dzień. Grupa miała do przejechania 30km przez Wrocankę do Bóbrki. Na miejscu turyści mieli okazję do zwiedzania muzeum przemysłu naftowego oraz muzeum biograficzne Ignacego Łukasiewicza.

 

                                                               Haczów 10.09.04

    Pierwszy rajd rowerowy Szkolnego Koła Rowerowego „TREK”  w roku szkolnym 2004/2005 zorganizowany został do Haczowa. Grupa rowerowa miała do pokonania krótki dystans 33 km. na trasie Krosno-Krościenko Wyżne-Haczów-Korczyna-Krosno. Interesującym obiektem w Haczowie jest oryginalny drewniany kościół w stylu gotyckim, będącym największym a zarazem najstarszym obiektem tego rodzaju w Polsce. Kościół został wzniesiony w połowie XV wieku i obecnie uznany jest przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa kulturowego.

 

                                                             Zyndranowa 17.09.04

    Rajd ten połączony był z rajdem organizowanym przez PTTK Krosno. Był to XXXIV Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów połączony    akcją „Uporządkowania i oznakowania zapomnianych cmentarzy z  I Wojny Światowej” Trasa rajdu Krosno-Wrocanka-Dukla-Zyndranowa-Krosno liczyła 74 km . Uczestnicy rajdu odwiedzili Muzeum-Skansen Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Wieś Zyndranowa położona w dolinie rzeczki Panny w Beskidzie Niskim oprócz Muzeum powstałego 1968 roku ma do zaoferowania prawosławną cerkiew posiadającą zabytkowe ikony.

 

                                                            Tylawa   7-8.10.04                       

   Rajdowcy naszego koła mieli do pokonania około 65 km w obie strony, jednakże załamanie pogody następnego dnia zmusiło wszystkich uczestników rajdu do skorzystania z darów naszej cywilizacji – samochodów, aby bezpiecznie wrócić do cieplutkiego domku. Pogoda w pierwszy dzień rajdu nie zapowiadała tak gwałtownego oziębienia na następny dzień. Wszyscy uczestnicy dojechali do Tylawy w pogodnych nastrojach. Wieczorem spotkaliśmy się na ognisku gdzie zakończyliśmy pierwszy dzień wycieczki. Niestety  pogoda następnego dnia zmusiła nas do pozostania w domkach ośrodka rekreacyjnego KHS Krosno. Dopiero po południu zaryzykowaliśmy powrót w deszczu i chłodzie. Próba powrotu  zakończyła się w okolicy Lipowicy skąd wszyscy uczestnicy skorzystali z telefonów komórkowych aby wezwać pomoc. Pomoc nadjechała wkrótce i wszyscy bezpiecznie wrócili do domów

 

                                                           Iwonicz  22.10.04

Rajd na trasie Krosno-Wrocanka-Rogi-Iwonicz-Miejsce Piastowe-Krosno już w jesiennych barwach. Uczestnicy mieli do pokonania 32 km w chłodny, wietrzny ale słoneczny dzień. Po drodze zwiedziliśmy wiekowy kościół z 1464 roku w Iwoniczu oraz zespół klasztorny Michalitów mieszczący się w Miejscu Piastowym.

      

                                                          Wyścig pod górę  24.10.04

     Tego dnia nasi członkowie koła uczestniczyli w 2,5 km  rajdzie pod górę. Różnica wzniesień wynosiła 200 m. , jednakże nie przeszkodziło to w zajęciu wysokich lokat w wyścigu. Szymon Piekarski z Gimnazjum Nr 3 zajął III miejsce a  Łukasz Loś z naszego Gimnazjum V miejsce

 

                                                              "Dział"  5.11.04

    Ostatni rajd w roku 2004 . Na zakończenie sezonu jesiennego grupa „Trek” podjęła wyzwanie wjechania na jedną z najbardziej stromą górę w okolicach Krosna. Trasa rajdu była krótka z powodu szybko zapadającej ciemności ale trudność rajdu zmusiła niektórych uczestników do zejścia z roweru i pokonanie niektórych odcinków na piechotę.

 

                                                                             Besko 22.04.05

    Na powitanie wiosny wyruszyliśmy wspólnie z PTTK Krosno nad przełom Wisłoka tuż koło Beska. Pierwszy rajd w roku 2005 przebiegał przez Targowiska, Besko, następnie wzdłuż Wisłoka aż do zapory w Sieniawie. Powrotna droga to Rymanów, Widacz i Łężany. Całość trasy wyniosła 50km

 

                                                                                Brzozów 14.05.05

    Tym razem grupa rowerowa ruszyła na wschód od Krosna do Brzozowa. Celem rajdu było poznanie zbiorowej mogiły ludności żydowskiej zamordowanej podczas II wojny światowej. Trasa rajdu przebiegała przez Korczynę, Kombornię, Malinówkę aż pod Brzozów. Długość trasy to 48km W drodze powrotnej grupa zatrzymała się na krótką przerwę podczas której zapaliliśmy ognisko i upiekli kiełbasę.

 

                                                             Stępina 25.05.05

    Następny rajd to już 75km w trudnym terenie ale przy wspaniałej wiosennej pogodzie. Rajd rozpoczęliśmy jak zwykle spod szkoły zmierzając w stronę Frysztaka przez Bratkówkę, Wojkówkę, Łęki Strzyżowskie. Następnie skręciliśmy w stronę Cieszyny gdzie mogliśmy zwiedzić bunkier kolejowy z czasów II wojny światowej. Na naszej drodze pojawiła się mała miejscowość Gogołów gdzie mogliśmy podziwiać zabytkowy kościółek . Droga powrotna to jazda tą samą trasą aż do Krosna.

 

                                                                          Zyndranowa 12-14.06.05 

    Pierwszy rajd trzydniowy udało nam się zrealizować pod koniec roku szkolnego 04/05.  Dzięki życzliwości rodziców udało nam się znaleźć wyśmienite miejsce na nocleg w Zyndranowej. Turyści naszego koła zdecydowali się na nocleg pod namiotem. Pierwszego dnia dotarliśmy do celu mijając Wietrzno, Dukle i Tylawę. Drugi dzień to wyjazd do Krempnej i Magurskiego Parku Narodowego. Ostatni dzień rajdu zaplanowaliśmy na wizytę w Jaśliskach i powrót do domu przez Szklary, Rymanów Zdrój, Widacz i Targowiska. Całość rajdu to około 160km.

 

                                                                      Parada Narodów 3.06.05

    Szkolne Koło Turystyki Rowerowej "Trek" reprezentowało Węgry w corocznej Paradzie Narodów. Przejazd rowerzystów przebiegał tylko od ronda do rynku ale prezentował się całkiem nieźle.

 

                                                                               Haczów 7.10.05

   Pierwszy rajd roku szkolnego 05/06 odbył się w znane już miejsce z poprzedniego roku szkolnego. Grupa rowerowa Trek tym razem przejechała trasę począwszy od Łężan, przez Targowiska, Wróblik Szlachecki, Haczów i Krościenko Wyżne, zakańczając rajd po 35 km w Krośnie przy hali widowiskowo-sportowej.

 

                                                                           Rymanów Zdrój 22.10.05

   Pogoda na ten rajd ciągle sprzyjała mimo silnego wiatru. Uczestnicy rajdu mieli do przejechania 42 km do miejscowości uzdrowiskowej. Pierwszy etap trasy przez  Targowiska, Widacz, Rymanów aż do Rymanowa Zdroju to ciężki odcinek pod wiatr wiejący z prędkością 20 m/s. Jednak powrót przez Iwonicz i Miejsce Piastowe to jazda z wiatrem z prędkością  do 45 km/h

 

                                                                             Bóbrka 4.11.05

  Tym razem rajd połączony został z XIV rajdem im. Ignacego Łukasiewicza organizowanym przez PTTK Krosno. Uczestnicy rajdu mieli do przejechania 36km. w obie strony. Pogoda jak na listopad wspaniała, słonecznie i ciepło. Trasa rajdu przebiegała przez Głowienkę, Wrocankę do Bóbrki a z powrotem przez Zręcin i Polankę do Krosna. Na miejscu turyści mieli okazję zwiedzić starą kopalnię gdzie na jej terenie zachowało się wiele urządzeń i obiektów pamiętających Ignacego Łukasiewicza, m.in. szyb kopany "Franek" z 1860, szyb "Janina" z 1878, wiertnica ręczna z 1862, warsztat mechaniczny z 1864, kuźnia, kotłownia i wiele innych ciekawych ekspozycji.

 

                                                                                Ulucz 8.04.06

  Pierwszy rajd w roku 2006. Ze względu na opóźniającą się wiosnę i jeszcze chłodną pogodę na ten rajd zdecydowało się tylko dwóch uczestników. Trasa była bardzo wymagająca i długa. Łącznie zrobiliśmy 110km przez Haczów, Trepcze, Mrzygłód, Końskie, Grabownicę. Celem rajdu była zabytkowa cerkiew obronna w Uluczu.

 

                                                                         Chyrowa 27-29.05.06

  Trzydniowy rajd do Chyrowej wspólnie z "Mechanikiem". W czasie tych dni mieliśmy okazję poznać walory turystyczne Jaśliskiego Parku Krajobrazowego oraz Magurskiego Parku Narodowego. W tym czasie przejechaliśmy łącznie ponad 130km, zwiedziliśmy kilka wspaniałych miejsc jak Myscowa, Kąty, Krępna, Polany, Dukla i bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

                                                                             Chełm 17.05.06

  Rajd na "Górę Chełm"  znajdującą się w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym odbył się przy dużym zainteresowaniu młodzieży. Na 10 wolnych miejsc zgłosiło się niemal 20 chętnych. Jednak ze względów bezpieczeństwa na rajd wyjechało 10 osób. Trasa prowadziła przez Frysztak, Stępinę, Wiśniową. Cała trasa to ponad 70km, mimo to wszyscy uczestnicy dali sobie radę.

 

               "Góra Królewska" 22.09.06

   Pierwszy rajd w roku szkolnym 2006/2007 odbył się przy dużym zainteresowaniu młodzieży. W szeregi koła rowerowego wstąpiło wielu nowych turystów. Trasa rajdu nie była wymagająca a pogoda sprzyjała wyprawie. Celem rajdu była góra "Królewska" w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Łącznie do przejechania mieliśmy 24km.

 

                                                         Iwonicz Zdrój 02.10.06

   Trasa do Iwonicza Zdroju przebiegała nastepująco: Krosno-Głowienka-Wrocanka-Rogi-Lubatówka-Iwonicz Zdrój-Iwonicz-Miejsce Piastowe-Krosno. Łącznie 38 km. Pogoda  i humory dopisywały uczestnikom rajdu.

                                                       

                                                         "Dział" 07.10.06

   Rajd rowerowy z klasą I A w piękny sobotni dzień uwieńczony wspólnym ogniskiem Całość to tylko 25km

 

                                                               Rowerowy wyścig pod górę 15.10.06

   Na wyścig organizowany przez MOSiR Krosno zgłosiło się 6 uczestników koła rowerowego. Mimo mało istotnych lokat w końcowej klasyfikacji wszyscy byli zadowoleni z przejechania etepu.

 

                                                         Haczów 10.03.07

   Pierwszy rajd w roku 2007. Tradycyjnie kierunek Haczów. Do przejechania było zaledwie 22km ale pogoda mocno przeszkadzała w jeździe. Temperatura zaledwie 7˚ C i duża wilgotność.

 

                                                                     "Prządki" 21.03.07

  Powitanie wiosny która nie nadeszła.  Uczestnicy mocno przemoczeni i zziębnięci (tem. zaledwie 3-5 ˚C ) wrócili do domów po przejechaniu 22km.

 

                                                                  Przełom Wisłoka 15.04.07

  Rajd rowerowy nad przełom Wisłoka odbył się już w typowo wiosennej aurze. Uczestnicy mieli do przejechania 50km. Trasa była przyjemna i urozmaicona, Krosno-Targowiska-Besko-Mymoń-Sieniawa-Rymanów-Krosno. W czasie rajdu mieliśmy okazję do odpoczynku przy ognisku i pieczonej kiełbasie.

 

                                                                   Jabłonica Polska 21.04.07

   Krótki rajd przez następujące miejscowości: Krosno-Korczyna-Kombornia-Jabłonica Polska-Iskrzynia-Krosno. Całość to tylko 24km.

 

                                                                    Chyrowa 10-12.05.07

    Trzydniowy rajd do Chyrowej. To już drugi raz wybraliśmy się do tej miejscowości ale z zamiarem przejechania innych tras. Tym razem mieliśmy w planie krótsze trasy ale mniej dostępne. Pierwszy dzień to dojechanie do schroniska w Chyrowej oraz przejazd do Tylawy. Drugi dzień to jazda do Olchowca, Tylawy, Zawadki Rymanowskiej i Dukli w trudnym i mało uczęszczanym terenie. Trzeci dzień to powrót do Krosna przez Draganową, Kobylany i Chorkówkę. Łącznie do przejechania mieliśmy około120km

 

                                                                       Stępina 4.06.07

   Drugi rajd do Bunkra w Stępinie lecz w innym składzie. Większość uczestników rajdu miała do przejechania jeden z najdłuższych odcinków w swoim życiu. W planie mieliśmy zwiedzanie bunkra kolejowego z czasów II wojny światowej oraz integracyjne ognisko. Całość to 70km.

 

                                                                   Wrocanka 20.06.07

   Ostatni rajd roku szkolnego 2006/2007. Tym razem do przejechania mieliśmy tylko 28km oraz aktywny wypoczynek nad rzeką Jasiołką w piękny słoneczny dzień.

 

                                                                    Bóbrka 14.09.07

    Pierwszy z rajdów roku szkolnego 2007/2008. Rajd połączony z XV rajdem im.Ignacego Łukasiewicza, organizowanym przez PTTK.

 

                                                                   Rymanów Zdrój 16.09.07

   Rajd do miejscowości uzdrowiskowej połączony z degustacją wód mineralnych oraz zwiedzaniem zabudowy. Do przejechania było 42km

                                

                                                                      Sanok 22.09.07

    Tym razem odważyliśmy się na dalszy rajd do Sanoka. Dzięki nowoczesnym autobusom szynowym mogliśmy zabrać rowery do środka i przejechać na trasie Krosno - Sanok nie wytężając sił. W Sanoku zwiedziliśmy skansen i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu poprzez Trepczę, Strachocinę, Jaćmierz, Haczów. Łącznie przejechaliśmy 50km.

 

                                                                   Iwonicz Zdrój 23.09.07

    Rajd do drugiej miejscowości uzdrowiskowej- Iwonicza Zdroju. Trasa przez Miejsce Piastowe, Iwonicz a z powrotem przez Rogi, Wrocankę i Głowienkę wyniosła 32km.

 

                                                                     Liwocz 29.09.07

    Drugi raz skorzystaliśmy z autobusu szynowego, tym razem do Jasła a stamtąd już na rowerach na górę Liwocz i z powrotem do Krosna przez Kołaczyce, Beździadka, Twierdzę, Wojaszówkę. Łącznie 65km.

 

                                                                      Dział 3.10.07

  Króciutki rajd przed trzydniowym rajdem do Kotanii do Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

 

                                                                     Kotań 4-6.10.07

   Trzydniowy rajd do Kotanii w Beskid Niski, połączony ze zwiedzaniem cerkwii i cmentarzy wojennych Beskidu Niskiego. W planie mieliśmy znacznie więcej miejsc do zobaczenia ale niesprzyjająca pogoda pozwoliła nam na zwiedzenie cerkwi w Desznicy, Kotanii, Świątkowej Wielkiej, Świątkowej Małej oraz Krempnej.  Uczestnicy rajdu musieli  wykazać się dużą samodzielnością i zaradnością. Długość tras do przejechania to 113km w trzy dni.

              

                                                                        Prządki 26.10.07

   Krótki rajd z powodu popołudniowej godziny rozpoczęcia rajdu. Przejechaliśmy tylko 19km ale jak na koniec października w piękny słoneczny dzień.

 

                                                                        Dukla 27.10.07

   Rajd do Dukli trasą: Krosno-Wrocanka-Cergowa-Dukla-Wietrzno-Zręcin-Krosno,  łącznie 40km W Dukli mieliśmy okazję zwiedzenia muzeum wojennego oraz rynku. Powrót do Krosna odbywał się przy sprzyjającym wietrze i ładnej słonecznej pogodzie.

 

                                                                        Kamieniec 28.10.07

  Rajd rowerowy na zamek "Kamieniec". Tym razem uczestnicy mieli do pokonania stromy podjazd od strony Korczyny. Na miejscu udało nam się zapalić ognisko i upiec kiełbasę. Powrót to zjazd przez Sporne do Krosna.              

                                                                            |strona główna |